اصول اولیه شروع کار با 2016 Word

راهنمای شروع

 

با 2016 تازه شروع به کار کردید؟ این راهنما را بخوانید تا اصول اولیه را یاد بگیرید.

در این راهنما سعی شده است تا مقدمات شروع کار با word 2016 به صورت تصویری به شما نمایش داده شود. این راهنما را ببیندید تا راحتتر شروع کنید.

 

 

یک سند بسازید

با یک سند خالی شما مجوز شروع یه کار را پیدا می کنید. می توانید زمان خود را حفظ کنید با انتخاب یک الگویی که به نیاز شما نزدیکتر است.

با رفتن به مسیر File > New و سپس با جستجو و انتخاب الگو کار خود را آغاز کنید.

 

 

فایل های اخیر را پیدا کنید

فرقی نمی کند که شما فایل هایتان را کجا ذخیره کرده اید ، چه در کامپیوترتان و چه در سرویس های تحت وبی ، با رفتن به مسیر  File > Open   فایلهایی که شما اخیرا از آنها استفاده کرده اید به شما نمایش داده می شوند.

 

 

متصل بمانید

در هنگام حرکت کردن هستید و یا از وسایل مختلف برای کار بر روی فایل هایتان استفاده می کنید؟ با رفتن به مسیر File > Account می توانید ورود پیدا کنید و در هر جایی که هستید و از هر وسیله ای که استفاده می کنید می توانید بدون هیچ شکافی به فایل هایی که اخیرا در Office یا OneDrive و یا OneDrive for Business و یا SharePoint ذخیره کرده اید دسترسی داشته باشید.

 

 

دستورات متنی را کشف کنید

شما می توانید نوار دستورات متنی را متناسب با انتخاب object های مرتبط در سندتان داشته باشید. برای مثال با کلیک بر روی یک جدول زبانه ی Table Tools برای شما نمایش داده می شود که به شما گزینه های بیشتری در قسمت های Design و Layout برای طراحی جدولتان در اختیارتان قرار می دهد.

 

 

 

کارتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

برای دعوت کردن از دیگران برای دیدن سندتان در cloud  ، بر روی Share در قسمت بالا و سمت راست صفحه کلیک کنید. در پنجره ی که باز می شود، شما می توانید یک لینک اشتراک گذاری داده و یا برای کسانی که انتخاب می کنید دعوت نامه ارسال کنید.

 

 

ببینید که چه کسی دیگری روی این  سند همزمان در حال کار است

با این قابلیت که برای اسناد Word به وجود آمده است شما به راحتی می توانید بفهمید که چه کس دیگری همزمان در حال کار کردن بر روی سندی است که شما روی آن کار می کنید. این قابلیت برای اسنادی است که در OneDrive و یا یک سایت SharePoint به اشتراک گذاشته شده اند.  

 

 

بازنگری و پالایش تغییرات

با استفاده از زبانه ی Review شما تمامی دستورات ضروری را برای پیگیری ، بحث و تبادل نظر و مدیریت تمام تغییرات در اسنادتان را در اختیار دارید.

 

 

 

ساختار اسنادتان را باstyle    تغییر دهید

پنجره Styles به شما امکان مشاهده ، ساخت ، به کار گیری سبک های مختلف را در اسنادتان می دهد. برای باز کردن آن روی زبانه Home کلیک کرده و سپس فلش کوچک موجود در گوشه سمت راست پایین پنجره Styles را انتخاب کنید.

 

 

 

چیزی را که نیاز دارید پیدا کنید

چیزی را که نیاز دارید را در زبانه  Tell me what you want to do تایپ کرده تا Word به سرعت در دستورات و ابزارهایش دنبال آن بگردد و یا محتوای آن را در Help جستجو کند و یا اطلاعاتی بیشتر در مورد موضوع شما را به صورت آنلاین در اختیارتان قرار دهد. 

 

 

 

جستجو به دنبال اطلاعات مرتبط

با استفاده از Smart Lookup ، Word با استفاده از اینترنت در مورد عبارت تعریف شده توسط شما جستجو می کند. نتایج جستجو در پنجره Smart Lookup به شما نشان داده می شود که می تواند شما را در ایجاد اسنادی بهتر یاری رساند.

 

 

 

 

 

 

آخرین مطالب آفیس کده

آموزش اکسل : ساخت gauge در اکسل با روشی بسیار آسان آموزش اکسل : ساخت gauge در اکسل با روشی بسیار آسان
مدت زمان کلیپ آموزشی:
19دقیقه و 05 ثانیه
مدرس:
فایل آماده اکسل : gauge های زیبا ساخته شده دراکسل برای زیبا سازی داشبوردها فایل آماده اکسل : gauge های زیبا ساخته شده دراکسل برای زیبا سازی داشبوردها
تهیه کننده:
سعید صالحی
توضیح:
در این فایل که د...
آموزش اکسل : ساخت یک نمودار زیبا برای زیبا سازی داشبوردها در اکسل آموزش اکسل : ساخت یک نمودار زیبا برای زیبا سازی داشبوردها در اکسل
مدت زمان کلیپ آموزشی:
18دقیقه و 17 ثانیه
مدرس:
داشبورد اکسل : داشبورد ویژه برای کنترل پروژه در اکسل داشبورد اکسل : داشبورد ویژه برای کنترل پروژه در اکسل
مدت زمان کلیپ نحوه استفاده از داشبورد:
19دقیقه و 22 ثانیه
مد...
آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد برای بررسی فروش متناسب با فاکتورهای مختلف آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد برای بررسی فروش متناسب با فاکتورهای مختلف
مدت زمان کلیپ آموزشی:
34 دقیقه و 01 ثانیه
مدرس:
<...
آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد کامل با قابلیت های مختلف در اکسل آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد کامل با قابلیت های مختلف در اکسل
مدت زمان کلیپ آموزشی:
102دقیقه و 05 ثانیه
مدرس:
<...
فایل آماده اکسل : ضریب زلزله ( ضریب C ) مطابق با ویرایش چهارم آیین نامه 2800 فایل آماده اکسل : ضریب زلزله ( ضریب C ) مطابق با ویرایش چهارم آیین نامه 2800
طراح:
سعید صالحی
توضیح:
در این فایل آماده برای...
آموزش اکسل : اهمیت به گرافیک در ساخت داشبوردهای حرفه ای در اکسل آموزش اکسل : اهمیت به گرافیک در ساخت داشبوردهای حرفه ای در اکسل
مدت زمان کلیپ آموزشی:
63دقیقه و 18 ثانیه
مدرس:
آموزش اکسل : یک داشبورد حرفه ای برای نمایش جزئیات محصولات آموزش اکسل : یک داشبورد حرفه ای برای نمایش جزئیات محصولات
مدت زمان کلیپ آموزشی:
57دقیقه و 13 ثانیه
مدرس:
آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد حرفه ای در اکسل آموزش اکسل : ساخت یک داشبورد حرفه ای در اکسل
مدت زمان کلیپ آموزشی:
75دقیقه و 28 ثانیه
مدرس:
  • برای محاسبه رادیکال با فرجه دو در اکسل از تابع SQRT استفاده می شود.
  • برای محاسبه بزرگترین مقسوم علیه مشترک ( ب م م ) چند عدد در اکسل از تابع GCD استفاده می شود.
  • برای محاسبه کوچکترین مضرب مشترک ( ک م م ) چند عدد در اکسل از تابع LCM استفاده می شود.

درباره ما

همیشه از این که می دیدم افراد تحصیل کرده ای که در محیط کاریم هستند از دانش نرم افزاری پایینی برخوردارند حس بدی بهم دست می داد...

از کار کردن با آفیس لذت می برم...

امیدوارم بتونم این حسو به شما منتقل کنم.